Forgot Password
Pentax Camera Forums Home
 

Reply
Show Printable Version 2 Likes Search this Thread
09-02-2013, 05:26 PM   #31
Veteran Member
Fat Albert's Avatar

Join Date: Jul 2013
Posts: 966
QuoteOriginally posted by klosov Quote
Nie żebym tak bez zastrzeżeń akceptował zdjęcia HDR, ale jakoś teraz pasuje mi to, do tych o otoczeniu. Poza tym, niezłe narzędzie dla grafika*.

https://www.pentaxforums.com/forums/contest-voting/231036-wired-sky.html
Musze przyznac ze kolorowe HDR fotki sa zwykle beznadziejne. Ale te czarno-biale (szczegolnie tych blokow) zdjecia twoje tu sa naprawde wyjatkowe. Kontrast (i proste linie budynkow) daje wrazenie artystycznego druku z banknoty. Pan to wspaniale wykonal! PS Przepraszam za slabe polskie pismo, ale ja sie w stanach urodzilem i wychowalem.

09-02-2013, 05:45 PM   #32
Senior Member
klosov's Avatar

Join Date: Dec 2012
Location: Wrocław|Poland
Photos: Gallery | Albums
Posts: 236
Original Poster
QuoteOriginally posted by Fat Albert Quote
Musze przyznac ze kolorowe HDR fotki sa zwykle beznadziejne. Ale te czarno-biale (szczegolnie tych blokow) zdjecia twoje tu sa naprawde wyjatkowe. Kontrast (i proste linie budynkow) daje wrazenie artystycznego druku z banknoty. Pan to wspaniale wykonal! PS Przepraszam za slabe polskie pismo, ale ja sie w stanach urodzilem i wychowalem.
Bardzo dzięki!
Dość podobnie myślę a tym całym HDR! Już mnie to tak nie zachwyca! Chociaż trochę lubię, gdy zabawa ma sens. (…Czyli do czegoś prowadzi…)
A ja nie jestem Pan, tylko piotrekk i pozdrawiam i dziękuję serdecznie!
Ze słabym językiem to ja mam problem! :0
09-02-2013, 05:49 PM   #33
Pentaxian
normhead's Avatar

Join Date: Jun 2007
Location: Near Algonquin Park
Photos: Gallery | Albums
Posts: 40,451
Wszystko, co mam do powiedzenia to polskie dziewczyny są tak gorące .... tłumaczenia tych stanowisk jest praca, a nie dokładnie i natychmiastowo, ale w każdym razie, dzięki za komentarz ...
09-02-2013, 05:53 PM   #34
Senior Member
klosov's Avatar

Join Date: Dec 2012
Location: Wrocław|Poland
Photos: Gallery | Albums
Posts: 236
Original Poster
QuoteOriginally posted by normhead Quote
Wszystko, co mam do powiedzenia to polskie dziewczyny są tak gorące .... tłumaczenia tych stanowisk jest praca, a nie dokładnie i natychmiastowo, ale w każdym razie, dzięki za komentarz ...
Haha. Mam nadzieję, że polubiłeś te zdjęcia zrobione długą rurą!
[Haha. I hope you liked these photos taken with a long tube!]

https://www.pentaxforums.com/forums/attachments/polski/185848d1377993986-moja...gp3417_zmn.jpg
https://www.pentaxforums.com/forums/attachments/polski/185849d1377993986-moja...gp3419_zmn.jpg

(I think I understand a little)


Last edited by klosov; 09-03-2013 at 03:06 AM.
09-02-2013, 06:06 PM   #35
Senior Member
klosov's Avatar

Join Date: Dec 2012
Location: Wrocław|Poland
Photos: Gallery | Albums
Posts: 236
Original Poster
czyja krew? I whose crew?



albo do jakiego plemienia (ekipa, załoga?) należymy?

Ok, więc wsadziłem to zdjęcie, o którym wspominałem na biało-czerwonym wątku, w pentaxforums/monthly-contest. Uch!
I bez zbędnej skromności uważam, że to najlepsze zdjęcie na ten temat!
Sami popatrzcie!

https://www.pentaxforums.com/forums/contest-voting/233521-red.html

no dobra, krew i crew to taka słowna zabawa. i kto się tym bawi? ja? który nie znam jezyków?

Last edited by klosov; 09-02-2013 at 06:22 PM.
09-03-2013, 09:03 AM   #36
Forum Member




Join Date: Aug 2013
Posts: 97
QuoteOriginally posted by klosov Quote
Darek?
(Proszę pamiętaj, że obiecałem na wstępie moderować ten wątek, i trochę czuję się odpowiedzialny) Nieco jestem przestraszony gdy pokazujesz druty z Majdanka, jako odpowiedż na temat-thread: moja okolica. A za następnym razem, zaskoczony jestem widokiem pałaców i hoteli nad wodą. A ponieważ ten wątek założyłem jako taki opowiadający o PL-otoczeniu, to czy moglibyśmy, jakoś tego tematu się trzymać? W zamian, ponieważ wspominasz 55mm SMC-DA, spróbuję się trzymać 55 milimetrów i otoczenia. Mam nadzieję, że nie odpadniesz szybko i wkrótce pokażesz coś 55 milimetrowym okiem? Hę?https://www.pentaxforums.com/forums/contest-voting/233521-red.html
To dlatego, że muzeum na Majdanku było częścią mojej okolicy z uwagi na sąsiedztwo. Bywałem tam w związku z tym nader często, dumając nad losem przepadłych tam ludzkich istnień i oddając im honor poprzez utrwalanie tego, co zastałem.

Dalsze zdjęcia już z okolic gdzie postawiłem swoją stopę na krócej lub dłużej.

Ale dość już wyjaśnień, nadszedł bowiem czas na gwiazdę tego wątku - samego Pentaksa. Zacząłbym od portretu córki, który tyle ma do czynienia z tematem wątku, że wykonany został w mojej okolicy. Natomiast sprzęt - K5IIs + DA*55mm f/1.4 - w końcu w zgodzie z prawem forum! Bo (nigdy nie zaczynaj zdania od "bo") zacząłem się już czuć "nie tego" publikując zdjęcia wykonane konkurencyjnymi markami.

Dziś wieczorem jednak mam zamiar wybrać się na mały, naprawdę mały, rekonesans po okolicy. I tutaj byłbym już stuprocentowo legalny, gdybym chciał załączyć zeń efekty. Kłopot jednak w tym, że nie mieszkam w Polsce. Okolica więc byłaby bardziej "zachodnia". Do zaakceptowania czy nie? Jeśli nie, to obawiam się, że będziemy musieli poczekać do następnego roku. Dopiero wtedy bowiem wybieram się na "stare śmiecie", po wielu, wielu zresztą latach.

Last edited by Dariusz; 01-05-2014 at 12:30 PM.
09-03-2013, 09:16 AM   #37
Forum Member




Join Date: Aug 2013
Posts: 97
QuoteOriginally posted by klosov Quote
Bardzo dzięki!
Dość podobnie myślę a tym całym HDR! Już mnie to tak nie zachwyca!
Zgadza się. HDR ma sens w miejscach z trudnym kontrastem. Weźmy za przykład świątynie z witrażami za jedno z takich miejsc. Są jednak tacy, którzy muszą "podhadeerować" KAŻDE swoje zdjęcie. A to już w efekcie staje się dziwaczne, w odbiorze męczące, a nader wszystko nieprawdziwe, bezsensowne, infantylne.. mnożyć mógłbym te inwektywy, gdybym tylko miał czas


Last edited by Dariusz; 09-03-2013 at 10:57 AM.
09-03-2013, 09:20 AM   #38
Forum Member




Join Date: Aug 2013
Posts: 97
QuoteOriginally posted by klosov Quote
Myślę, że winien nam jesteś jakieś wyjasnienie. Co tam się stało na tym śniegu?
09-03-2013, 12:29 PM   #39
Senior Member
klosov's Avatar

Join Date: Dec 2012
Location: Wrocław|Poland
Photos: Gallery | Albums
Posts: 236
Original Poster
1. Sorry! Sam "wygiąłem" temat który zaproponowałem. Oczywiście w dalszym ciągu chcę abyśmy (…byście) wrzucali fotki z okolicy. Najbliższej, trochę dalszej i jakiej tam chcecie, myśląć o swojej okolicy. Może być nawet kuchnia własnej żony. :) Ja chcę pokazać mój balkon, a na nim ceramikę mojej mamy. Czyli, gdzie się nie znajdziemy, tam już nasza jest miedza. :) To też oczywiście przewrotnie. Ale właśnie. Gdzie wylądowaliśmy?

2. HDR'y. Nie mogłem się napatrzeć gdy widziałem pierwsze zdjęcia zrobione w ten sposób. A potem sprawdziłem jakieś oprogramowania, które robią te cuda nawet z pojedynczego zdjęcia. Moim zdaniem efekty takich zabiegów są mocno przeceniane, a z drugiej strony wydaje mi się to czasami naprawdę przydatne. Sam o mało nie wpadłem w tę pułapkę. Tak czy inaczej, w związku z obecną erą cyfrowego cykania jesteśmy poddawani (wszyscy) tego rodzaju pokusom. Czy pamiętacie, że jeden z pierwszych programów do cyfrowej obróbki zdjęć nazywał się Digital Darkroom? Że jednym z pierwszych klientów Photoshopa było CIA? [z innych powodów].
Nie uciekniemy od "wywoływania" zdjęć w Photoshopie, czemu na początku pstrykania byłem zdecydowanie przeciwny, ale obserwując np. to co dzieje się na pentaxforums, już nie jestem taki pryncypialny i bezkompromisowy. No do czasu! :)

3. Sam nie wiem co stało się na tym śniegu? Zagadka. Ani jednego piórka, kawałka sierści jakiejś myszy, czy co? Czysto! Tylko te ślady ptasich łapek. Idealnie posprzątany stół! Dla mnie, to metafora stanu wojennego w Polsce. Tamto też było w zimie, a "ukonstytuowany" zjadacz nazywał się WRON |Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego|. Jak wrona, która zostawiła ślady.

https://www.pentaxforums.com/forums/contest-voting/233521-red.html
.

Last edited by klosov; 09-03-2013 at 12:49 PM.
09-03-2013, 01:54 PM   #40
Forum Member




Join Date: Aug 2013
Posts: 97
Przebiegłem się więc po tej swojej okolicy, według tego, co odgrażałem się wcześniej. Korzystając z tej okazji przetestowałem nowy nabytek. Oto efekty, i chociaż nie są wymiatające, to muszę docenić możliwości nowej piątki i już wiem, że się polubiliśmy.

Last edited by Dariusz; 01-05-2014 at 12:30 PM.
09-18-2013, 12:16 PM   #41
Senior Member
klosov's Avatar

Join Date: Dec 2012
Location: Wrocław|Poland
Photos: Gallery | Albums
Posts: 236
Original Poster
Hello again.

To co teraz?, to chciałem, (pierwotnie i na początku), pokazać te wszystkie fotki, co je zrobiłem na POD Kozanów. [Bo to bliska okolica].
Ale się nie da! Ciągle nie potrafię ich przejrzeć.

A gdy zaczynam, to mimo, umysł pędzi gdzieś dalej… Wynajduje inne rzeczy.
Więc tytułem rekompensaty, ten zestaw który zgromadziłem jakiś czas temu. Nie wiem, po co?
A który najwyrażniej jest o śmieciach, śmieciowego fotografa.

Dodam że, nawet z tego wyboru nie pokazałem najlepszych, bo ciągle zastanawiam się czy warto, na tym "wartkim" forum?
Dodam, że chcę jeszcze pokazać parę zdjęć,
i dodam, że dalej jestem "przy umyśle" by poprowadzić ten thread.

GO on!

Last edited by klosov; 09-18-2013 at 06:28 PM.
09-18-2013, 12:26 PM   #42
Senior Member
klosov's Avatar

Join Date: Dec 2012
Location: Wrocław|Poland
Photos: Gallery | Albums
Posts: 236
Original Poster
Zapomniałem o fotkach!
Oto one.
Nie pamiętam obiektywów. Różne takie. Ale to chyba Sigmy jakieś? A mpże wszystko było jednym "okiem" robione?
Wszystkie, chyba w podobnym czasie?
Attached Images
View Picture EXIF
 Photo 
View Picture EXIF
 Photo 
View Picture EXIF
 Photo 
View Picture EXIF
 Photo 
View Picture EXIF
 Photo 
View Picture EXIF
 Photo 
View Picture EXIF
 Photo 
View Picture EXIF
 Photo 
View Picture EXIF
 Photo 
View Picture EXIF
 Photo 

Last edited by klosov; 09-18-2013 at 12:47 PM.
09-18-2013, 01:11 PM   #43
Senior Member
klosov's Avatar

Join Date: Dec 2012
Location: Wrocław|Poland
Photos: Gallery | Albums
Posts: 236
Original Poster
wroclove główny [over]

Powinienem chyba zacząć od takiego obrazka? (w sensie: że habitat)

Ja bardzo dużą wagę przywiązuję do tego, jak "rzeczywiście" pstrykam?
Jakie są kolory, jakie światło? I uwielbiam wyjątkowe sytuacje.
Nie chwaląc się, mam już parę fotek w bardzo dziwnym, a jednak naturalnym oświetleniu, że aż trudno uwierzyć, że to naprawdę…
A tę dodatkowo lubię, bo to też wired sky,
co już jest moim ulubionym tematem. Uch!

anybody?
Attached Images
View Picture EXIF
PENTAX K-r  Photo 
09-18-2013, 02:10 PM   #44
Senior Member
klosov's Avatar

Join Date: Dec 2012
Location: Wrocław|Poland
Photos: Gallery | Albums
Posts: 236
Original Poster
antrakt

Ale tak naprawdę, to czuję się w obowiązku podtrzymywać ogień we własnym, zainicjowanym kominku (piecu).
Jednocześnie podziękować Darkowi, że się nie ugiął i odpowiedział na moje zaczepki.
Darek! Zamierzam przedstawić kilka fotek w naprawdę słabym oświetleniu, które z premedytacją, z ręcznymi ustawieniami, robiłem dzisiaj.
I jest to też, moja odpowiedż na jego uzasdnioną radość z migracji na jedyny uzasadniony system. Hehe.
Mam nadzieję, że będzie się podobać. I innym też!

Pentax Rules! Again!
Attached Images
View Picture EXIF
PENTAX K-r  Photo 

Last edited by klosov; 09-18-2013 at 03:16 PM.
09-18-2013, 04:31 PM   #45
Senior Member
klosov's Avatar

Join Date: Dec 2012
Location: Wrocław|Poland
Photos: Gallery | Albums
Posts: 236
Original Poster
message in a bottle

QuoteOriginally posted by klosov Quote
Ale tak naprawdę, to czuję się w obowiązku podtrzymywać ogień we własnym, zainicjowanym kominku (piecu).
Jednocześnie podziękować Darkowi, że się nie ugiął i odpowiedział na moje zaczepki.
Darek! Zamierzam przedstawić kilka fotek w naprawdę słabym oświetleniu, które z premedytacją, z ręcznymi ustawieniami, robiłem dzisiaj.
I jest to też, moja odpowiedż na jego uzasdnioną radość z migracji na jedyny uzasadniony system. Hehe.
Mam nadzieję, że będzie się podobać. I innym też!

Pentax Rules! Again!
No więc sobie tak wyszedłem na spacerek, bo wczoraj był, jak mi doniesiono, fantastyczny zachód słónca, na jakie to zjawisko zawsze jestem łasy… Owszem, domyślałem się tego, ale okna mojego pokoiku wychodzą na wschód, a z tego widoku cyknąłem już masę fotek. Z czego parę udanych, moim zdaniem, lecz dzisiaj nie zapowiadało się na podobny pokaz. Ale wyszedłem, bo głowę mogłem odwrócić w inną stronę, od ewidentnego braku pieniędzy. I rzeczywiście, gdy tak sobie stałem i bez nadziei cykałem photy, podszedł do mnie młodzieniec z dziewczyną, z zapytaniem o końcówkę tytoniu, z czego wyniknęło, że mieszając, też bym sobie "pufnął". Tak więc, zrobiliśmy mały obłok, pogadaliśmy chwilę i pożegnaliśmy się serdecznie i wyrozumiale, i już już, już miałem wracać do domu, gdy sobie pomyślałem, że mimo tych nędznych warunków oświetleniowych, jednak spróbuję machnąć jakieś fotki.
I oto wybó® ze zdjęć zrobionych w takich okolicznościach. [my habitat]
Bardzo słabe światło, kamerka na rączkach, wspomagana jednak P-programem, żeby coś do cholery wyszło, co widzą moje słabe oczy. I Sigma 18-200 mm, która nie jest moim ulubionym obiektywem!

Ps. Ten zoom Sigmy zwijał się i rozwijał w trakcie robienia zdjęć, co mnie wkurwiało i trochę natchnęło do kolejnych fotek. Wkurwiałem się, bo rzeczywiście ma taki zaczep, żeby zablokować, żeby się nie rozwijał, nie "wyciągał". Ale najwyrazniej w sytuacjach do walizki, jak myślałem.
Więc czasami świadomie, i czasami wbrew rozsądkowi poddawałem się temu "obiektywnemu" terrorowi i wyciągałem rączkę, żeby wiadomo było, że robię to jednak świadomie.

No więc poniżej macie, moi Drodzy, parę fotek z otoczenia, zrobionych naprawdę, w kiepskich oświetleniowych warunkach, ale oddających nieco mojego "fisia",
a które zupełnie świadomie, wbrew panoszącym się zasadom i modom - publikuję, bo jak to inaczej nazwać?
Ku waszej uwadze i przestrodze!

wujek piotrekk

.
Attached Images
View Picture EXIF
PENTAX K-r  Photo 
View Picture EXIF
PENTAX K-r  Photo 
View Picture EXIF
PENTAX K-r  Photo 
View Picture EXIF
PENTAX K-r  Photo 
View Picture EXIF
PENTAX K-r  Photo 
View Picture EXIF
PENTAX K-r  Photo 
View Picture EXIF
PENTAX K-r  Photo 
View Picture EXIF
PENTAX K-r  Photo 
View Picture EXIF
PENTAX K-r  Photo 
Reply

Bookmarks
  • Submit Thread to Facebook Facebook
  • Submit Thread to Twitter Twitter
  • Submit Thread to Digg Digg
Tags - Make this thread easier to find by adding keywords to it!
polski

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Nature Heron habitat normhead Post Your Photos! 8 04-08-2012 12:38 PM
Nature Coastal Bottomland Forest and Habitat [6 IMG] Sailor Post Your Photos! 4 11-13-2011 05:55 AM
Travel Pentax & Natural Habitat Adventures - Polar Bear Photo Tour Piotr Post Your Photos! 26 01-03-2010 03:42 AM
Pentaxian Habitat? jmbradd General Talk 11 05-15-2009 11:19 AM
Flies in Habitat codiac2600 Post Your Photos! 7 06-22-2008 12:37 PM



All times are GMT -7. The time now is 05:00 AM. | See also: NikonForums.com, CanonForums.com part of our network of photo forums!
  • Red (Default)
  • Green
  • Gray
  • Dark
  • Dark Yellow
  • Dark Blue
  • Old Red
  • Old Green
  • Old Gray
  • Dial-Up Style
Hello! It's great to see you back on the forum! Have you considered joining the community?
register
Creating a FREE ACCOUNT takes under a minute, removes ads, and lets you post! [Dismiss]
Top