Forgot Password
Pentax Camera Forums Home
 

Reply
Show Printable Version 2 Likes Search this Thread
09-22-2013, 02:46 PM   #46
Forum Member




Join Date: Aug 2013
Posts: 97
QuoteOriginally posted by klosov Quote
Nie pamiętam obiektywów. Różne takie.
Bardzo fajny zestaw. Zasługiwałby na większą ostrość detali moim zdaniem, no, ale skoro obiektywy nie były godne zapamiętania, toteż i nie ma co za wiele wymagać.

Przypomniał mi ten zestaw o jednej z moich ostatnich wizyt w Polsce. W drodze z lotniska w Rzeszowie do Lublina zatrzymałem się w przydrożnym lesie za potrzebą. Dokładnie taki sam widok. I też nie mogłem się oprzeć urokowi! Wyciągłem więc swoją Zorkinię Pięć, wtedy jeszcze w formie małej lustrzanki Kanona i, cóż, zrobiłem kilka zdjęć:

http://sdrv.ms/17VbKaH


Last edited by Dariusz; 09-27-2013 at 03:02 AM. Reason: Grammar error
09-22-2013, 03:21 PM   #47
Forum Member




Join Date: Aug 2013
Posts: 97
QuoteOriginally posted by klosov Quote
wired sky anybody?
Stacja końcowa Zbigniewa Cybulskiego.

Nazwa dworca wygląda bardzo różowo na moim ekranie. Rzeczywiście jest tak erotycznie? Lubię w każdym bądź razie!
09-22-2013, 03:28 PM   #48
Forum Member




Join Date: Aug 2013
Posts: 97
QuoteOriginally posted by klosov Quote
No więc sobie tak wyszedłem na spacerek, podszedł do mnie młodzieniec z dziewczyną, też bym sobie "pufnął". Wkurwiałem się Ku waszej uwadze i przestrodze!
Trzeba przyznać, że pomysłów to ci nie brakuje. Uwielbiam to pierwsze zdjęcie, z rzutem na osiedle. Tsunami po prostu!

Last edited by Dariusz; 09-27-2013 at 03:03 AM. Reason: Second thought
09-25-2013, 04:37 PM   #49
Senior Member
klosov's Avatar

Join Date: Dec 2012
Location: Wrocław|Poland
Photos: Gallery | Albums
Posts: 236
Original Poster
QuoteOriginally posted by Dariusz Quote
Bardzo fajny zestaw. Zasługiwał by na większą ostrość detali, no, ale skoro obiektywy nie były godne zapamiętania, toteż i nie ma co za wiele wymagać.
Naprawdę, coś z tymi obrazkami nie tak? Większa ostrość detali? Co to znaczy?
Fakt, (sprawdziłem exif), to tylko tania Sigma była. Tylko taką miałem w tym momencie, Tania Sigma, powtarzam.
Ale przecieź, to nie o to chodzi. No nie?

Specjalnie dla niedowiarków polecam kliknąć prawym klawiszem w obrazek, aby zobaczyć w nieco lepszej rezolucji, czy jak kto woli, rozdzielczości [resolution, yunno], jak było?

Teraz, lub od jakiegoś czasu, mam wreszcie stare, "śmieszne" obiektywy i czuję się z nimi bezpiecznie.
Owszem, lubię te dwie własne, tanie, autofocusowe Sigmy, ale to za mało przewidywalne szkła do fotografowania!
Jeżeli rozumiecie o co mi chodzi?
Żeby zrobić to zdjęcie na przykład, miałem chyba z dwadzieścia podejść (20).
Lecz gdyby moje nowe-stare pięćdziesiątki lub inne, łapały same z siebie ostrość? Uch! :), to pewnie czułbym się lepiej, czyli tak samo, jak większość z Was – komfortowo…
Niestety, nie stać mnie na bardziej fikuśne szkła.
Ops! Nie narzekam.
Jak powiedziałem, nie o to chodzi.

Zapraszam znowu na swój wątek, ze znakomitymi zdjęciami.
Ktoś podejmie rękawicę?

pozdrole, wujek piotrekk
_____________
Buu, Buu, Buu
Moi drodzy. Miało być tych fotek więcej. Coś nie zadziałało z tym linkowaniem do "lepciejszych" obrazków.
Tymczasem jestem zmęczony. Może gdy znowu obudzę się za tygodnie jakieś, to odpowiedż przyjdzie sama?
Teraz nie dam rady pokazać, odpowiedzieć.
Przepraszam

Żeby to nie było źle zrozumiane! Nie żebym miał coś przeciwko Sigmie. Wręcz przeciwnie.
Sporo czasu zajęło mi jednak nauczenie się jak nimi fotografować i w ogóle…
Innymi szkłami też.

.




Last edited by klosov; 09-26-2013 at 09:32 AM.
09-27-2013, 01:22 PM   #50
Senior Member
klosov's Avatar

Join Date: Dec 2012
Location: Wrocław|Poland
Photos: Gallery | Albums
Posts: 236
Original Poster
Wrocław, "Pod"Kozanów cd

Jak pisałem wcześniej, na tym terenie, który obecnie jest wyrównywany i pogłębiany, spędziłem sporo czasu pstrykając, cykając, fotografując, czy co tam jeszcze… Tych widoków nie zapomnę (thanks God for Pentax :)
Więc, dalej chcę Wam przedstawić wyniki jednej w zasadzie "sesji". Moim zdaniem całkiem udanej.
To oczywiście jakiś wybór, co zawsze jest trudne.
Było jakoś tak, że gdzie się nie odwróciłem, tam kolejny obrazek. Więc cykałem. A światło było piękne. Jeśli dobrze odczytuję exif'y, to było na początku grudnia!

Pozdrawiam i proszę wrzucajcie zdjęcia, bo przecież tam gdzie jesteście, już wyznaczacie swoją miedzę, swoją granicę. A to już wasza okolica!
Albo dalej traktujcie to jako mój osobisty wątek, co mnie oczywiście mile łaskocze, ale przecież założyłem ten wątek dla nas wszystkich.

piotrekk
(można klikać w obrazki dla wyższej rozdzielczości, ale nie najwyższej, hehe)

















.
10-04-2013, 04:21 PM   #51
Senior Member
klosov's Avatar

Join Date: Dec 2012
Location: Wrocław|Poland
Photos: Gallery | Albums
Posts: 236
Original Poster
QuoteOriginally posted by Dariusz Quote
Trzeba przyznać, że pomysłów to ci nie brakuje. Uwielbiam to pierwsze zdjęcie, z rzutem na osiedle. Tsunami po prostu!

Na pewno chciałem pokazać inne fotki! Już nie pamiętam co miałem w głowie?
Ale tak mi się spodobał ten termin Darka - Tsunami, że postanowiłem jeszcze spróbować. Więc jeszcze raz polazłem, aby cyknąć.
Jednak najwyraźniej, powinienem zjawić się tam wczesnym świtem, a o tej porze przeważnie śpię.

Kto jest facet na rowerze, nie wiem, ale na drugim zdjęciu, najładniejsza dziewczyna na osiedlu :), M…, z psem swojego chłopaka, a boskie słonko świeci na kościół.
Zdjęcia "z cyklu" nic nie znaczących i bez większej wartości, a które jednak uwielbiam kolekcjonować.

Dla informacji: SMC-M 2.8-3.5/35-70mm

.
Attached Images
View Picture EXIF
PENTAX K-r  Photo 
View Picture EXIF
PENTAX K-r  Photo 
10-09-2013, 08:23 PM   #52
Senior Member
klosov's Avatar

Join Date: Dec 2012
Location: Wrocław|Poland
Photos: Gallery | Albums
Posts: 236
Original Poster
QuoteOriginally posted by klosov Quote
Kto jest facet na rowerze, nie wiem, ale na drugim zdjęciu, najładniejsza dziewczyna na osiedlu , M…, z psem swojego chłopaka, a boskie słonko świeci na ich kościół.
Zdjęcia "z cyklu" nic nie znaczących i bez większej wartości, a które jednak uwielbiam kolekcjonować.
Widziałem, że facet na rowerze nadjeżdża i bardzo "czaiłem" się na moment w którym pojawi się w perspektywie tej drogi.
Ale M… zawsze przede mną ucieka. Chyba niewiele zmieniło się od czasu, gdy oznajmiła, że jestem dla niej za stary? Uch!

Nie o tym! Lecz o zmianie, którą zaproponowałem już na biało-czerwonym wątku. Tu też proponuję zmianę. A więc:
Uprawniam wszystkich do zamieszczania na tym wątku tego, co wam przyjdzie do głowy, a jedynym ograniczeniem niech będzie wasze sumienie, świadomość i zdolność do empatii.
W myśl zasady, że to co postrzegamy, jest naszym otoczeniem, niezależnie od miejsca, samopoczucia lub wyznawanych poglądów.

.


Last edited by klosov; 10-09-2013 at 08:29 PM.
10-23-2013, 04:44 PM   #53
Senior Member
klosov's Avatar

Join Date: Dec 2012
Location: Wrocław|Poland
Photos: Gallery | Albums
Posts: 236
Original Poster
Z tego całego pośpiechu aby zdobyć szczyt pentaksowego powodzenia, zapomniałem gdzieś na początku poinformować, że uczestnictwo, w tych przeze mnie założonych wątkach, wcale nie oznaczało konieczności "wciśnięcia" własnych zdjęć. Tak naprawdę wystarczyłby jakiś komentarz, np. "ale Wy tu Kmicie, pierd….

Ja naprawdę miałem nadzieję, że te moje "pląsy i tańce" zachęcą do wspólnej zabawy. Jeden Darek zareagował i wuzet, na początku. Dziękuję wam obu.
Nie udało się! A potwierdziło obiegową opinię, że jako naród nie trzymamy się razem i chyba tylko, gdy jesteśmy już w gównie, nieśmiało podnosimy swoje zacne oblicza i znienacka czujemy więź między sobą. Bravo!

Z tych powodów, mogę sobie pozwolić na to, aby, oba te wątki traktować jako własne i gdy przyjdzie mi ochota coś tam wrzucić albo wyrzucić! Tymczasem, gdy kończy się moja kasa-donacja, ostatkiem sił wrzucam swoje fotki na zszarowane wątki, bo na nich, inna niż polska "ludność", żywiej, prawdziwie reaguje! Więc może z nudów też tam zajrzycie?, a jeszcze lepiej dołożycie swój "zacny" komentarz? Hehe.

Inaczej mówiąc. Powoli kończę tę mono-zabawę z Wami.
Pentaxforums.com okazało się miejscem, (mimo udzielonych możliwości: polski), w którym wielonarodowe społeczeństwo jest znacznie lepiej zintegrowane, niż my.
A pentaxforums to blog dla turystycznych, niedzielnych fotografów, ale z jaką pasją i radością, w nim uczestniczących?! Jakże im zazdroszczę!

Wszystkich was Pozdrole!
Jestem, rozczarowany!

(ten sam komunikat zamieściłem już na biało-czerwonym wątku)

https://www.pentaxforums.com/forums/post-your-photos/240402-nature-migrating-mushrooms.html
https://www.pentaxforums.com/forums/post-your-photos/240412-abstract-other-ph...tumn-walk.html
https://www.pentaxforums.com/forums/post-your-photos/238446-abstract-2modes.html
https://www.pentaxforums.com/forums/post-your-photos/234991-abstract-mademois...gh-garden.html
https://www.pentaxforums.com/forums/post-your-photos/235461-nature-tree-again.html#post2491969
https://www.pentaxforums.com/forums/monthly-photo-contests/231036-wired-sky.html
https://www.pentaxforums.com/forums/contest-voting/237696-how-many-doves-pigeons-picture.html
https://www.pentaxforums.com/forums/post-your-photos/230415-nature-even-tree-surprised.html

itd…

Last edited by klosov; 10-24-2013 at 03:29 AM.
10-31-2013, 03:50 PM   #54
Senior Member
klosov's Avatar

Join Date: Dec 2012
Location: Wrocław|Poland
Photos: Gallery | Albums
Posts: 236
Original Poster
Czarne chmury nad nami! Albo żólte. :)
[obserwujecie, co dzieje się w naszym kraju?]



https://www.pentaxforums.com/forums/12-post-your-photos/241004-nature-last-mo...th-seeing.html
11-03-2013, 06:06 PM   #55
Senior Member
klosov's Avatar

Join Date: Dec 2012
Location: Wrocław|Poland
Photos: Gallery | Albums
Posts: 236
Original Poster
Pewnie to przywilej wieku, że mogę być tak zgorzkniały? Taką refleksją się dziś dzielę.
Jednak nie zamierzam jeszcze upadać i chcę podzielić się "z Wami, różnymi spostrzeżeniami". Ops! ale się zrymowalo.

Od dość długiego już czasu, przygotowuję (jeszcze od czasu ścisłej wspólpracy z pewną agencją reklamową) publikację dla znanego w Europie producenta farb drukarskich. Konkretnie, dla jego polskiego przedstawiciela. Dłubiąc to wydawnictwo, wymyśliłem, że "wcisnę" tam swoje fotki. Chyba się to już udało? Bo zdjątka już tkwią w makiecie wydawnictwa! Mam zamiar wreszcie zamknąć całą rzecz do końca roku!
I tak przeglądając foldery z materiałami, natrafiłem na tych parę swoich zdjęć, które chcę Wam tu przedstawić. One są z "różnej czapy", ale chyba mieszczą się w tym wątku? A co najważniejsze należą do moich ulubionych!
Więc się chwalę!


Pozdrole Wszystkich. piotrekk
(click twice)

























.

Last edited by klosov; 11-04-2013 at 03:36 AM.
01-27-2014, 05:39 PM   #56
Senior Member
klosov's Avatar

Join Date: Dec 2012
Location: Wrocław|Poland
Photos: Gallery | Albums
Posts: 236
Original Poster
Hello Again!
Okazuje się, że mam jeszcze trochę miejsca na swoje fotki.
Chciałem się już pożegnać (znacznie wcześniej), a teraz uznałem, że to bardzo odpowiedni obrazek na koniec.
Szkoda, że nie widzicie wszystkich detali.
W czwartej "bramie" od lewej, na szóstym piętrze, w pierwszej kolumnie, jakaś panna macha ręką, jakby się chciała przywitać, lub żegnała, itd…

pozdrole
p9t9r
Attached Images
View Picture EXIF
PENTAX K-r  Photo 
04-06-2014, 03:11 PM   #57
Senior Member
klosov's Avatar

Join Date: Dec 2012
Location: Wrocław|Poland
Photos: Gallery | Albums
Posts: 236
Original Poster
Do zobaczenia za jakiś czas.
W planie mam K3 (czekałem na tę możliwośc ponad rok!) i być może starczy jeszcze na zadonowanie (2 donate) tego forum? Jeżeli jeszcze będzie mnie to raczej bawić, niż smucić?
Chyba nie muszę dodawać, że w międzyczasie zrobiłem parę fotek, aparatem uznawanym za "entry level camera"?
Szkoda, że nie mogę ich tymczasem wrzucić. Spadłyby Wam portki z wrażenia!
Reply

Bookmarks
  • Submit Thread to Facebook Facebook
  • Submit Thread to Twitter Twitter
  • Submit Thread to Digg Digg
Tags - Make this thread easier to find by adding keywords to it!
polski

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Nature Heron habitat normhead Post Your Photos! 8 04-08-2012 12:38 PM
Nature Coastal Bottomland Forest and Habitat [6 IMG] Sailor Post Your Photos! 4 11-13-2011 05:55 AM
Travel Pentax & Natural Habitat Adventures - Polar Bear Photo Tour Piotr Post Your Photos! 26 01-03-2010 03:42 AM
Pentaxian Habitat? jmbradd General Talk 11 05-15-2009 11:19 AM
Flies in Habitat codiac2600 Post Your Photos! 7 06-22-2008 12:37 PM



All times are GMT -7. The time now is 07:35 PM. | See also: NikonForums.com, CanonForums.com part of our network of photo forums!
  • Red (Default)
  • Green
  • Gray
  • Dark
  • Dark Yellow
  • Dark Blue
  • Old Red
  • Old Green
  • Old Gray
  • Dial-Up Style
Hello! It's great to see you back on the forum! Have you considered joining the community?
register
Creating a FREE ACCOUNT takes under a minute, removes ads, and lets you post! [Dismiss]
Top